Naujienos

NME tradicijos - #4 Programuotojų diena

Sukurta .

Ketvirtasis straipsnelis apie No Magic Europe tradicijas - apie profesinę šventę.


balionas1 balionas2 balionas3

No Magic Europe – modeliavimo programinę įrangą kurianti kompanija. Nemažą mūsų komandos dalį sudaro programuotojai, tad mes kasmet švenčiame programuotojų ir jiems prijaučiančių specialistų profesinę šventę – programuotojų dieną.

Ši šventė paprastai būna rugsėjo 13, o keliamaisiais metais, kai vasaris yra viena diena ilgesnis – rugsėjo 12 dieną. Kodėl gi datos skiriasi? O gi todėl, kad programuotojų diena yra 256-oji metų diena. Taigi, keliamaisiais metais šis dienų skaičius pasiekiamas anksčiau.

O kodėl 256-oji, o ne kokia nors kita diena metuose? Viskas gana sudėtinga, nors tuo pačiu metu ir pakankamai paprasta. Bitas - mažiausias informacijos kiekio vienetas kompiuteryje. Kitas skaičiavimo vienetų laiptelis – dvejetainis skaičius baitas, sudarytas iš 8 bitų. Viename baite galima sutalpinti reikšmių skaičių - 256, kuris gaunamas 2 pakėlus 8-uoju laipsniu.

Šiemet No Magic Europe komanda savo profesinės šventės proga dovanų gavo 256 ypač skanius prancūziškus Canele pyragėlius. Štai kaip atrodė dar nepradėti „instaliuoti“ mūsų 256 bitai:

256 bitai


Na ir pabaigai – apie programuotojus linksmai:

  • Žmonės skirstomi į 10 rūšių: į tuos, kurie supranta dvejetainį skaičiavimą ir tuos, kurie jo nesupranta.
  • Programuotojas - tai žmogus, jums visiškai nesuprantamu būdu sprendžiantis problemą, kurią jūs nežinojote turįs.
  • Ar žinote, kodėl kompiuteriai pypsi, jei paspaudi iš karto daug klavišų? Ogi tam, kad pažadinti miegančius programuotojus!
  • Paėmė programuotoją į kariuomenę karininku. Tas išrikiuoja kareivius ir taria: nuliniais - pirmais išsiskaičiuot!
  • Kaip trys programuotojai užsidirba pinigų? Vienas gamina virusus. Antras – antivirusus. Na, o trečias - Windows, kad veiktų virusai.